REJSOWE FAQ

Trwa ładowanie aplikacji –

może to potrwać kilka sekund...

Reżim sanitarny (COVID-19)


W ramach ograniczenia transmisji COVID-19, na naszych jachtach konsekwentnie stosujemy następujące zasady reżimu sanitarnego:

  1. Ograniczenie liczebności załogi do (maksymalnie) 70% stanu wynikającego z dokumentów rejestracyjnych jednostki.
  2. Ograniczenie konieczności bieżącego prowiantowania jachtu (pełne zaopatrzenie bakist i dezynfekcja opakowań produktów w dniu rozpoczęcia rejsu, jedno dodatkowe prowiantowanie i dezynfekcja w trakcie przelotu).
  3. Obowiązek dezynfekowania rąk i obuwia przy wejściu na pokład.
  4. Obowiązek systematycznej dezynfekcji elementów osprzętu i takielunku oraz wyposażenia kokpitu przez dyżurną wachtę pokładową.
  5. Obowiązek używania osobistych zestawów naczyń i sztućców (przydziały rozdysponowane do kajut).
  6. Zakaz przyjmowania gości na jachcie (obejmuje także kokpit i dek).
  7. Nakaz zachowania obowiązujących reguł dystansu społecznego na kei.
Dodatkowe składki podczas rejsu?


Nie. Żadnych dodatkowych składek – kwoty podane w naszej ofercie obejmują wszystkie koszty udziału w rejsie: zakwaterowanie na jachcie w kajucie 2-osobowej, opłaty portowe (z wyłączeniem opłat za korzystanie z portowych sanitariatów, jeśli nie są one wliczone w cenę cumowania), koszt tankowania jachtu, NNW załogi (Mazury), szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i obsługi instalacji jachtowych (dla zainteresowanych także kurs klasy Competent Crew) oraz koszty dodatkowe: składkę do kasy kambuzowej (budżet w dyspozycji załogi) i kwotę depozytu (kaucji zwrotnej). Udział w szkoleniu oraz wydanie certyfikatu CC nie wymagają dodatkowych opłat. Jeżeli podczas rejsu prowadzone jest inne, odpłatne szkolenie (wyższe stopnie żeglarskie) lub wydawane są dokumenty obciążone obowiązkową opłatą (patenty PZŻ lub RYA), ich koszt również podajemy w ofercie.
Czy mogą płynąć z nami dzieci?


Tak. Udział dzieci w rejsach rodzinnych determinuje konstrukcję marszruty i charakter wyprawy. Podczas rejsów tego typu skracamy dystans dziennych przelotów, uwzględniamy niezbędne atrakcje oraz czas na solidny odpoczynek Maluchów. Pamiętaj, by przed rejsem zaopatrzyć dzieci w dostosowane do ich wagi i wzrostu kamizelki asekuracyjne (w cenie kilkudziesięciu złotych dostępne np. w sklepach Decathlon) – sprzęt asekuracyjny stanowiący wyposażenie jachtów przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Jak spakować się na rejs?


Na turystyczny rejs mazurski nie potrzebujesz profesjonalnego sztormiaka za pięć tysięcy – wystarczy solidna kurtka, fajna czapka, kilka przemyślanych ciuchów i odrobina turystycznej wyobraźni (szczegółowe wskazówki: rejsowa checklista). Szkoleniowe rejsy morskie, organizowane zazwyczaj wiosną lub jesienią (niższe temperatury, silny wiatr) wymagają nieco solidnijszego ekwipunku. Tu przyda się lekki sztormiak klasy Coastal lub Inshore, ciepła bielizna oraz solidne, wodoodporne obuwie. Pamiętaj, by swój sprzet spakować w sportowe torby lub worki żeglarskie – na większości jachtów nie ma miejsca na plastikowe walizy czy plecaki ze stelażem.
Gdzie śpimy? Gdzie się myjemy?


Śpimy na jachtach, w wygodnych kajutach 2-osobowych. Rejsy mają charakter wędrowny, każdego wieczora nocujemy więc w innej marinie. Na łodziach znajdują się kingstony (niewielkie jachtowe łazienki) wyposażone w WC (chemiczne lub zaburtowe) i umywalkę, a prysznice (płatne lub wliczone w cenę cumowania) dostępne są w portowych sanitariatach.
Czego nauczę się na rejsie?


Podczas standardowego rejsu turystycznego poznasz zasady zachowania bezpieczeństwa na pokładzie jachtu i przejdziesz szkolenie w zakresie obsługi urządzeń i instalacji jachtowych. Jeśli zdecydujesz się na udział w bezpłatnym szkoleniu Competent Crew, zdobędziesz umiejętności związane z pracą załogi i podejmiesz próby samodzielnego manewrowania jachtem na silniku i pod żaglami. Poznasz także podstawowe przepisy Prawa Drogi, elementy locji i meteorologi oraz zasady Etykiety Jachtowej. Harmonogramy naszych rejsów szkoleniowych (morskich i śródlądowych) uwzględniają precyzyjne wytyczne Polskiego Związku Żeglarskiego oraz RYA i obejmują pełne programy kursów przygotowujących do egzaminów na stopnie Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego.
Czy na jachcie działa Internet?


Tak. Podczas rejsów mazurskich i wiekszości wypraw morskich pozostajemy w zasięgu nadajników telefonii komórkowej. Pamiętaj jednak, by zaopatrzyć się w odpowiednie ładowarki do Twojej elektroniki – na jachcie (z wyjątkiem postojów w marinach) działają tylko "samochodowe" gniazda instalacji 12V.
A co z chorobą morską?


Na akwenach śródlądowych problem ten w zasadzie nie występuje – nie ma tammartwej lub wysokiej fali ani silnego rozkołysu. Podczas rejsów morskich unikamy wprawdzie żeglugi w złych warunkach pogodowych, lecz fala i rozkołys to dla morza stan naturalny – tu każdy organizm zareaguje inaczej i to, co dla jednych będzie tylko przyjemnym "bujaniem", u innych wywołać może złe samopoczucie. Jeśli po raz pierwszy bierzesz udział w takim rejsie, dla pewności uzupełnij podręczną apteczkę o kilka tabletek środka zapobiegającego chorobie lokomocyjnej.
Co to jest wachta kambuzowa?


Podczas rejsu, większość posiłków (śniadania i kolacje, a niekiedy również obiady) załogi przygotowują samodzielnie, korzystając z uzupełnianych systematycznie zapasów i wyposażenia jachtowego kambuza (kuchenka gazowa, lodówka, zestawy naczyń i sztućców).

Wachta kambuzowa to dyżur kajuty (2 załogantów) w jachtowej kuchni, podczas którego przygotowują oni posiłek dla całej załogi. Grafik wacht planujemy wspólnie, przed wyjściem z portu pierwszego dnia rejsu. To wielokrotnie sprawdzony, oszczędny i wygodny system organizacji rejsowego wyżywienia.
Jak zapisać się na rejs?


Zacznij od zgłoszenia (formularz kontaktowy) – najszybciej jak to możliwe skontaktujemy się z Tobą, by omówić szczegóły rezerwacji i odpowiedzieć na pytania. Poprosimy również o informacje dotyczące Twoich doświadczeń żeglarskich (udział w rejsach, zdobyte umiejętności lub całkowity ich brak) i ewentualnych ograniczeń zdrowotnych (np. rygorystyczne zastrzeżenia diety). Potwierdzenie rezerwacji miejsca na jachcie otrzymasz po wpłaceniu zaliczki. Konto do przelewów: Santander Bank Polska S.A. 03 1500 1663 1016 6016 1013 0000
T. Jakubowski, ul. Sokołowska 81/14 08-110 Siedlce Pozostajemy w kontakcie – jeśli będziemy mieli dla Ciebie istotne informacje związane z organizacją rejsu, prześlemy je na Twój adres e-mail lub powiadomimy Cię o nich telefonicznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości pisz lub dzwoń – nasza wachta trwa 24h!

K O N T A K T  /  I N F O

B A N K  /  K O N T O

WZST Yacht Club

ul. Sokołowska 81/14, 08-110 Siedlce

Tomek Jakubowski, +48 531 475 333
tomek@bedezeglarzem.pl

Santander Bank Polska S.A.

03 1500 1663 1016 6016 1013 0000

T. Jakubowski, ul. Sokołowska 81/14 08-110 Siedlce

Marcin Piątek, +48 698 779 889
marcin@bedezeglarzem.pl

copyright 2019 by WZST YC